Youth Bank - Młodzieżowy Bank Projektów Społecznych

Youth Bank - Młodzieżowy Bank Projektów Społecznych Od stycznia 2016 roku Stowarzyszenie WIS jako jedno z 5 z całej Polski rusza z realizacją projektu "Youth Bank - Młodzieżowy Bank Projektów Społecznych" skierowanego do młodzieży z terenu gminy Niedrzwica Duża w wieku 15-20 lat. Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją dla Polski. Partnerami projektu są Fundacja PZU oraz Fundacja Orange.

YouthBank (YB) to projekt, który w unikalny sposób angażuje młodzież w proces inicjowania i realizacji projektów na rzecz lokalnych środowisk. Uczy wyrażania własnych poglądów i odwagi w podejmowaniu decyzji. Wzmacnia w młodych poczucie wartości, kształtuje przekonanie o sile sprawczej swych działań. Daje możliwość wywarcia realnego wpływu na kształt społeczności lokalnej. Trwale przyczynia się do większego zrozumienia specyfiki środowiska, w którym żyje i procesów w nim zachodzących.

YouthBank - Młodzieżowy Bank Projektów Społecznych prowadzony jest przez młodych i dla młodych.

Celem projektu jest pobudzenie aktywności obywatelskiej oraz jej wspieranie w działaniu na rzecz społeczności lokalnych. Założeniem projektu jest wyposażenie młodzieży w wiedzę oraz umiejętności, które trwale wzmocnią jej kompetencje społeczne a także przygotują do pełnienia roli liderów aktywnie angażujących się w projekt.

Wiecej informacji już wkrótce!