Aktualności
Spotkanie z Mariuszem Czubajem

Spotkanie z Mariuszem Czubajem Poniedziałkowy wieczór 16 października był dla niedrzwickich wielbicieli powieści kryminalnych nie tylko doskonałym momentem do sięgnięcia po książki, w których jedna zagadka kryminalna goni kolejną, ale także możliwością spotkania z Mariuszem Czubajem - jednym z najbardziej cenionych polskich autorów kryminałów i profesorem antropologii kultury.

Mariusz Czubaj jest autorem znanych i cenionych powieści kryminalnych z policjantem Rudolfem Heinzem: „21:37”, „Kołysanka dla mordercy”, „Zanim znów zabiję”, „Piąty Beatles” oraz powieści „Martwe popołudnie” i „R.I.P”, których bohaterem jest Marcin Hłasko. Wraz z Markiem Krajewskim stworzył postać komisarza Jarosława Patera, bohatera „Alei samobójców” i „Róż cmentarnych”. Dwukrotny zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (i ośmiokrotnie do niej nominowany) – najważniejszej polskiej nagrody dla powieści kryminalnych.

Podczas spotkania autor opowiadał o tym jak przygotowuje się do pisania powieści kryminalnych, jak zbiera materiały, które później wykorzystuje w swoich książkach. Wyjaśnił dlaczego ważne jest, by wydarzenia opisywane na kartkach powieści były mocno osadzenie w rzeczywistości. Opowiadał także o stanie czytelnictwa i fenomenie polskiej powieści kryminalnej. Mroczny świat przestępstw i bohaterowie ze stron powieści Mariusz Czubaja, to mieszanka nadająca charakteru pisanym przez niego kryminałów, a także punkt wyjścia do dyskusji nad naturą człowieka.

Spotkanie z Mariuszem Czubajem zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw społecznych w ramach projektu „Napisz sobie książkę, czyli booksprint w Gminie Niedrzwica Duża” współfinansowanego ze środków Gminy Niedrzwica Duża.

Powrót
Copyright © 2014 Private Policy - SWIS
Realizacja: Sulimo