Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych powstało jesienią 2009 r. Członkowie Stowarzyszenia na codzień aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności Gminy Niedrzwica Duża. Wśród nich są nauczyciele, przedsiębiorcy, pracownicy samorządowi i lokalni działacze kultury.

Od początku swojej działałności Stowarzyszenie WIS położyło sobie za cel rozwój społeczno-kulturalny Gminy Niedrzwica Duża poprzez prowadzenie różnego rodzaju działań w zakresie szeroko pojętej kultury i aktywizacji społecznej.

W latach 2010-2012 Stowarzyszenie WIS wydawało lokalną Gazetę "Świstak" oraz prowadziło Internetowe Radio "Bobry", w którym audycje przygotowywała i prowadziła młodzież.

Po kilku latach działalności, zrealizowanych projektach i zorganizowanych akcjach charytatywnych, Stowarzyszenie WIS podejmuje się nowych wyzwań i jednocześnie kontynuuje te działania, które prowadzone były do tej pory.

Zarząd Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych:

• Marcin Pastuszak - Prezes Stowarzyszenia,
  • Robert Jurek - Sekretarz Stowarzyszenia,
  • Małgorzata Matysiak-Jurek - Skarbnik Stowarzyszenia.