Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych powstało jesienią 2009 r. Liczy ponad 20 członków, którzy na codzień aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności Gminy Niedrzwica Duża. Wśród nich są nauczyciele, przedsiębiorcy, pracownicy samorządowi i lokalni działacze kultury.

Od początku swojej działałności Stowarzyszenie WIS położyło sobie za cel rozwój społeczno-kulturalny Gminy Niedrzwica Duża poprzez prowadzenie różnego rodzaju działań w zakresie szeroko pojętej kultury i aktywizacji społecznej.

W latach 2010-2012 Stowarzyszenie WIS wydawało lokalną Gazetę "Świstak" oraz prowadziło Internetowe Radio "Bobry", w którym audycje przygotowywała i prowadziła młodzież.

Po kilku latach działalności, zrealizowanych projektach i zorganizowanych akcjach charytatywnych, Stowarzyszenie WIS podejmuje się nowych wyzwań i jednocześnie kontynuuje te działania, które prowadzone były do tej pory.

Zarząd Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych:

• Marcin Pastuszak - Prezes Stowarzyszenia,
  • Robert Jurek - Sekretarz Stowarzyszenia,
  • Małgorzata Matysiak-Jurek - Skarbnik Stowarzyszenia.