YouthBank to międzynarodowy, młodzieżowy projekt realizowany obecnie w 29 krajach na świecie. W Polsce program YouthBank prowadzony jest przez Fundację dla Polski, która koordynuje pracę 5 lokalnych YB; jednym z nich jest YB w Niedrzwicy Dużej działający przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Społecznych. Partnerami projektu są Fundacja PZU, Fundacja Orange Fundacja Lotto Milion Marzeń.

To wspólna inicjatywa, która może istnieć w każdym miejscu, wszędzie tam gdzie są młodzi ludzie. Wyjątkowość YouthBank polega na aktywnym włączeniu młodzieży w pracę i zarządzanie lokalnymi YouthBankami. To w kompetencjach młodzieży leży wybór najciekawszych inicjatyw zgłaszanych przez ich rówieśników, przekazanie środków finansowych, a także nadzór nad ich wykorzystaniem.

Bycie członkiem YouthBank to nowe, fascynujące doświadczenie. To wyjątkowa szkoła rozwoju osobistego. Młodzi ludzie zyskują pewność siebie, łatwość wyrażania własnych poglądów oraz zdobywają umiejętność pracy w zespole.

YouthBank prowadzony jest przez młodzież i dla młodzieży.