Polsko-ukraińska grywalizacja
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, realizowany w partnerstwie z Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej i Gimnazjum w Sarnach.
Polsko-ukraińska grywalizacja to innowacyjny projekt, którego głównym założeniem jest stworzenie polsko-ukraińskiego portalu internetowego, na którym prowadzone będzie grywalizacja.

Grywalizacja to nowa technika realizacji działań od niedawna prowadzona w Polsce, a dotąd nieznana w przestrzeni ukraińskiej. Technika bazuje na przyjemności, jaka płynie z pokonywania kolejnych osiągalnych wyzwań, rywalizacji, współpracy itp. Grywalizacja pozwala zaangażować ludzi do zajęć, które są zgodne z oczekiwaniami autora projektu, nawet jeśli są one uważane za nudne lub rutynowe.

W dzisiejszych czasach młodzież, za sprawą globalizacji kultury i całego życia społeczno-kulturalnego, swoje działania przeniosła do internetu. Pokonywanie kolejnych wyzwań podczas grywalizacji, które bazować będą na rozwijaniu umiejętności multimedialnych wśród młodzieży, pozwoli na wzmacnianiu posiadanych przez młodzież umiejętnościach, przy jednoczesnym kształtowaniu w nich postaw obywatelskich i demokratycznych. Relacje z wykonywanych zadań będą na bieżąco zamieszczane na portalu internetowym. Uczestnicy biorący udział w grywalizacji za wykonane zadania otrzymywać będą punkty, nagrody i odznaczenia.

Tematyka zadań i wyzwań do wykonania oscylować będzie wokół kultury i tradycji Polski i Ukrainy, miejsca obu państwa w Europie, a także angażować będzie uczestników grywalizacji do podejmowania działań na rzecz społeczności lokalnej.
 
Więcej informacji na temat realizacji projektu na stronie www.school-games.pl
 
 
Copyright © 2014 Private Policy - SWIS
Realizacja: Sulimo