Młodzieżowa Grupa Medialna, czyli dziennikarze społeczni na start
 
Projekt realizowany okresie 01.03.2012 - 31.07.2012, współfinansowany ze środków Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej    w ramach Programu Wspierania Aktywności Lokalnej na Terenach Wiejskich "Razem możemy więcej". Projekt realizowany w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Sobieszczanach i Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej. Kwota dofinansowania - 3700,00 zł.
 
W ramach projektu Stowarzyszenie WIS zrealizowało zajęcia z podstaw dziennikarstwa prasowego i radiowego dla 10 uczniów Szkoły Podstawowej w Sobieszczanach i 10 uczniów Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej.
Uczestnicy projektu (dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Sobieszczanach i Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej) wzięli udział w warsztatach prasowych i radiowych. Podczas warsztatów prowadzone były zajęcia z zakresu tworzenia i skałdania gazety, pisania artykułów, edytowania tekstów, terminów dziennikarskich, montażu radiowego, przeprowadzania wywiadów, tworzenia reportaży, relacji z wydarzeń, zasad obowiązujących każdego dziennikarza radiowego i prasowego. 
 
Efektem przeprowadzonych warsztatów radiowych były audycje radiowe wyemitowane w Internetowym Radiu "Bobry" oraz artykuły prasowe wydrukowane w Gazecie „Świstak”.
 
 
 
Copyright © 2014 Private Policy - SWIS
Realizacja: Sulimo